UV-C STERILIZAVIMAS

Dezinfekcija naudojant UV-C lempą dažniausiai naudojama ligoninėse ir medicinos įstaigose, kur labai svarbus oro sterilumas. Atsižvelgiant į šiuolaikinio pasaulio poreikius, „Haier“ oro kondicionieriuose buvo įrengta UV-C lempa. UV-C STERILIZAVIMO funkcija slopina SARS-CoV-2 viruso augimą iki 99,998%, o tai oficialiai patvirtino pasaulinės tyrimų organizacijos „Texcell S.A” sertifikatas *. Aukštą bakterijų, virusų ir grybelių šalinimo ar slopinimo efektyvumą švitinant UV-C lempa patvirtina Pasaulio sveikatos organizacija ir Vyriausioji sanitarijos inspekcija.

UV-C STERILIZAVIMAS technologija yra prieinama Haier modeliams: PEARL Plus, Flexis Plus White Matt, Flexis Plus Black Matt ir Flexis Plius Silver Shine. 

UV-C STERILIZAVIMAS – kaip jis veikia ir kuo šią funkciją turintis oro kondicionierius yra patikimas antivirusinės apsaugos įrenginys?
HAIER dizainerių ir inžinierių komanda rado atsakymą į aukščiau pateiktą klausimą. Pasirinktuose oro kondicionieriuose yra UV-C STERILIZAVIMO technologija  . Dėl to oras dezinfekuojamas, nedarant kenksmingo poveikio kambaryje esantiems žmonėms ar gyvūnams. Sterilizacija UV-C gali slopinti SARS-CoV-2 vystymąsi iki 99,99% *. „Haier“ oro kondicionieriuose esanti LED UV lempa apšviečia orą per oro kondicionierių tekančiais trumpųjų bangų spinduliais, kuriuose gali būti 5–34% mikroorganizmų. Įsiurbtas oras pirmiausia filtruojamas per standartinių filtrų rinkinį ir tada apšvitinamas UV-C lempa, kuri gali slopinti virusų ir bakterijų dauginimąsi iki 99,99%. Šviesos diodų lempa spinduliuoja prietaiso viduje spindulius iš dešinės į kairę, tik įjungus funkciją.

TECHNOLOGIJA – UV-C spinduliai

UV-C STERILIZAVIMO technologija pagrįsta UV-C spindulių antivirusinių ir antibakterinių poveikiu. Spinduliuotei naudojama šviesa, kurios bangos ilgis yra nuo 100 iki 280 nm, pavyzdžiui, kaip saulės spindulių atveju, kuri dėl ozono sluoksnio nepasiekia Žemės. Lazeriai ir modernios LED lempos yra dar vienas tokio tipo spinduliuotės šaltinis.

Nepaisant mikroskopinio dydžio, virusuose yra DNR ir RNR nukleorūgščių. UVC spinduliuotė neutralizuoja nukleorūgštis. Dėl to vyksta fotocheminė reakcija, dėl kurios nutrūksta ryšys tarp nuoseklių informacijos nešėjų nukleorūgštyje. Keičiasi jų cheminė struktūra, todėl virusai slopinami.

PEARL Plus

„Haier“ oro kondicionieriuose naudojama UV-C STERILIZAVIMO technologija, remdamasi UV-C lempos efektyvumo laboratorinio tyrimo rezultatais, atlieka viruso SARS-CoV-2 slopinimo funkciją (bandymas: Ne GLP). VIRALINIO VALYMO TYRIMAS – FIO). Testus atliko pasaulinė sutarčių tyrimų organizacija „Texcell“. „Texcell“ per valandą patikrino ir patvirtino šios technologijos efektyvumą 99,998% lygyje 45 litrų erdvėje. UV-C sterilizavimo funkcijos našumas skiriasi priklausomai nuo patalpos dydžio ir norint pasiekti norimą efektą gali prireikti kelių valandų. „Haier“ oro kondicionieriai su UV-C sterilizavimo technologija nėra medicinos prietaisai. Reikėtų laikytis vietinių sanitarijos rekomendacijų.